Get Adobe Flash player

Propolis

Z PROPOLISU

Nalewka z kitu (propolisu) pszczelego

0,5 litra spirytusu 95%
 5 deko kitu pszczelego

Składniki dokładnie wymieszać i wlać do butelki z ciemnego szkła, pozostawić na trzydzieści dni (raz na tydzień wstrząsnąć). Po trzydziestu dniach płyn (bez fusów) zlać. Pozostałe fusy można zalać wrzącą wodą i używać do przemywania ran trudno gojących (można oryginalnym płynem), podawać do spożycia około 30-40 kropel na cukier dwa razy dziennie. Zastosowanie: poprawia wzrok, leczy stany zapalne jelit, regeneruje tkankę kostną i chrzęstną, łagodzi stany nerwowe, wzmacnia organizm, poprawia pamięć, sprawność fizyczną i umysłową, leczy astmę i choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy, szybko poprawia stan rekonwalescentów ponadto zawarty w kicie aminokwas siarkowy wzmacnia porost włosów.

Maść propolisowa

5% maść propolisową do użytku zewnętrznego uzyskuje się poprzez odparowanie 50ml wyciągu propolisowego do konsystencji półpłynnej, wstawiając zawartość do naczynia z gorącą wodą o temperaturze do 60°C. Zagęszczony wyciąg w ilości 5g miesza się z 95g wazeliny lub lanoliny i maść jest gotowa do użytku.
Zastosowanie: trudno gojące się rany, odparzenia, odleżyny, odmrożenia, grzybica, łuszczyca.

Wrzody żołądka i dwunastnicy

10 g rozdrobnionego propolisu mieszamy ze 100 g rozgrzanego masła śmietankowego. Wyodrębniamy go podgrzewając mieszankę przez 5-10 minut, nie dopuszczając do jej wrzenia, a następnie filtrujemy. Masło propolisowe zażywamy po łyżeczce w podgrzanym mleku 3 razy dziennie na 1-1,5 godziny przed posiłkiem przez 18-20 dni.

Gruźlica i choroby płuc

Dawkujemy 2-3 razy dziennie po 10-15 g masła propolisowego na 1-1,5 godziny przed posiłkiem. W przypadku gruźlicy leczenie propolisem
kontynuować od 4 do 10 miesięcy.

Prostata

Propolis sprzyja leczeniu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego (prostaty) dzięki swym właściwościom bakteriobójczym i regeneracyjnym. Stosuje się czopki z wyciągu propolisu otrzymanego drogą wyparowania (40g propolisu i 200 mg 96-procentowego spirytusu). Zawartość czopków: 0,1 g wyciągu propolisu i 2 g masła kakaowego. Czopki stosujemy codziennie wieczorem przez 30 dni i powtarzamy 2-3 razy z 1-2 miesięcznymi przerwami.

Nieżyt nosa, oskrzeli i tchawicy

We wszystkich tych przypadkach wskazane jest stosowanie inhalacji propolisem. W warunkach domowych stosujemy ją przez 15 minut rano lub wieczorem. 60 g propolisu i 40 g wosku pszczelego umieszczamy w aluminiowym kubku o pojemności 300 mg i wstawiamy go do większego naczynia z wrzącą wodą. Gdy wosk i propolis rozpuszczą się, a jego fitoncydy zaczną się unosić wraz z parą, pochylamy nad naczyniem głowę przykrytą ręcznikiem i wdychamy leczniczą parę.

Zapalenie ucha środkowego

Przewlekłe ropne zapalenie ucha środkowego ze względu na ewentualność komplikacji może doprowadzić do utraty słuchu. Wskazane jest stosowanie 30-procentowego roztworu propolisu na 70-procentowym spirytusie. Cierpiący na zapalenie ucha środkowego,
po starannym oczyszczeniu ucha z ropy, wprowadzają do przewodu słuchowego zmoczone w roztworze propolisu sączki z gazy, przyciskając je ściśle do błony bębenka. Zabieg ten powtarzamy następnego dnia i kontynuujemy przez 10-15 dni. Skuteczność zabiegu potwierdzi suchość powierzchni ucha w miesiąc po jego zakończeniu.

Z WOSKU

Pasta do podłogi

250ml terpentyny
 70g wosku

Do butelki z terpentyną dodajemy utarty na tarce wosk, korkujemy i odstawiamy na tydzień (często potrząsając butelką). Po tygodniu wosk się rozpuści i jest gotowy do użytku. Konsystencja powinna być mazista, jeżeli jest za gęsta dodać terpentyny, jeśli zbyt płynna dodać wosku.
Zastosowanie: do konserwacji podłogi, boazerii i wszelkiego rodzaju drzewa.

Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>