Get Adobe Flash player

O nas

Stowarzyszenie Pszczelarzy Sejn i Puńska.

Jest młodą organizacją zrzeszającą regionalnych pszczelarzy, którzy postanowili wziąć sprawy we własne ręce i działać dla dobra pszczół, a co za tym idzie środowiska naturalnego i żyjących w nim ludzi. Stowarzyszenie powstało ponieważ istniejące organizacje pszczelarskie nie spełniały oczekiwań świadomych pszczelarzy. Rozczarowanie jakie do dłuższego czasu uwierało członków różnych kół pszczelarzy w całym regionie północno-wschodniej Polski, było związane z działalnością zarówno Zarządu Głównego Polskiego Związku Pszczelarzy jak i Zarządu Regionalnego Zrzeszenia Pszczelarzy. Kiedy stało się jasne że nadzieje na zmiany w tych organizacjach są bezpodstawne, coraz częściej dochodziło w środowisku pszczelarzy do rozważań, czy miałoby sens założyć własne samodzielne Stowarzyszenie.
Ścierały się dwie koncepcje, jedni chcieli nowej organizacji, inni uważali to za zdradę i zerwanie z tradycjami. Pszczelarze którym zależało na rozszerzeniu działalności w oparciu o środki Unijne. A także ci którym nie podobało się to że 60% składek wędrowało do nadrzędnych jednostek (nie mieliśmy poczucia że były one rozsądnie wydatkowane), postanowili założyć Stowarzyszenie.
W Maju 2012 roku udało się choć droga nie była usłana różami, zarejestrować Stowarzyszenie.
Należy podkreślić że gdyby nie determinacja Kolegi Franciszka Januszki to może nie byłoby o czym dziś pisać.

Daniel Bednarek.

Zebranie

Zebranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>