Get Adobe Flash player

Pszczelarskie edukacje.

W dniu 8 czerwca br. Stowarzyszenie Pszczelarzy Sejn i Puńska zorganizowało ” Warsztaty pszczelarskie” w pasiece Jolanty i Piotra Witkowskich. Warsztaty były częścią działań na które otrzymaliśmy wsparcie finansowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ” Działajmy lokalnie w woj. Podlaskim”. Pozostała część środków zostanie wykorzystana na:

  1. wydanie reklam, ulotek, banerów reklamowych.
  2. szkolenia pszczelarzy
  3. organizację „Regionalnego Święta Miodu, Chleba i Mleka”
  4. reklamę i promocję „Miodu Wielokwiatowego z Sejneńszczyzny” ( Produkt Regionalny)

Pszczelarze biorący udział w seminarium w części teoretycznej wysłuchali Lek. wet. Józefa Jasińskiego i mgr. Piotra Witkowskiego. A w części praktycznej zwiedzili nowoczesną pracownię pszczelarską, gdzie mogli zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, zastosowanymi w samym budynku pracowni, jaki i urządzeniach w które jest wyposażona. Pomieszczenia pracowni podzielone są na część produkcyjną i przeznaczoną do „sprzedaży bezpośredniej” czyli dla klienta. Całość spełnia wymogi obowiązujące w UE dla zakładów produkujących żywność.

Podczas seminarium przekazano pszczelarzom świeżo wydane ulotki promocyjne, prezentujące walory Miodu z Sejneńszczyzny (Produkt Regionalny). Zobacz ulotkę.

Ostatnia część seminarium przeznaczona była na dysputę nad planami na przyszłość, jak ukierunkować działania dla rozwoju i podniesienia rangi pszczelarstwa na Sejneńszczyźnie.

Z poważaniem Prezes Stowarzyszenia – Fr. Januszko.

Warsztaty czerwiec 2013.

Uczestnicy Warsztatów przed nowoczesną pracownią pszczelarską P. Witkowskich.

Sponsor warsztatów .
Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ” Działajmy lokalnie w woj. Podlaskim”.
fio120

Podczas spotkania uczestnicy otrzymali materiały informacyjne, dotyczące „Formalności związanych z rejestracją sprzedaży bezpośredniej”. Dodatkowo można dowiedzić tę stronę PODR w Szepietowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>