Get Adobe Flash player

Tradycje

Choć jesteśmy młodym Stowarzyszeniem to nie zapominamy o bogatych tradycjach pszczelarstwa na Sejneńszczyźnie. Wielu członków naszego Stowarzyszenia pochodzi z rodzin pszczelarskich. Przykładem poszanowana tradycji jest zachowywanie pamiątek po pszczelarzach. Osobiście przechowuje z pietyzmem dłutko pasieczne, które otrzymałem w prezencie do pszczelarza Pan Ireneusza Rapczyńskiego, kiedy kupowałem moje pierwsze pszczoły.
Z pewnością używał je wiele lat i mi służy już dość długo, mam nadziej że jeszcze będzie przydatne w pasiekach naszych następców.

Św. pamięci były członek Stowarzyszenia Władysław Ostrowski brat dr Wandy Ostrowskiej, autorki książki – „Gospodarka Pasieczna ” na której wychowało się kilka pokolenia pszczelarzy w całej Polsce, zdążył przekazać nam ul z rodzinnej pasieki Państwa Ostrowskich. Obecnie ul znajduje się w pasiece Kolegi Franciszka Januszki i jest oznakowany specjalną tabliczką informacyjną.

Prośmy pszczelarzy o przekazywanie nam podobnych historii, z pewnością zamieścimy w dziale poświęconym tradycji pszczelarstwa.

Również gdyby ktoś miał jakieś pamiątki a nie wiedział co z nimi począć prosimy o kontakt.

Daniel Bednarek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>